В Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій пройшло перше засідання Координаційної ради з питань протидії пташиному грипу і пандемії грипу.
Як повідомили в прес-службі МНС, у нараді взяли участь представники керівного складу МНС, МОЗ, Мінагрополітики, Мінекономіки, МЗС, Держмитслужби, Мінприроди, Держприкордонслужби і провідні науковці.
У своєму виступі голова координаційної ради Віктор Балога відзначив, що розповсюдження пташиного грипу в Україні і світі вже є реальною загрозою як економіці країни, так і безпосередньо життю наших громадян.
“Вірус подолав кілька міжвидових бар'єрів, швидко розповсюджується територією трьох континентів і набув пандемічних ознак з високою летальністю для людини. За прогнозами орнітологів, на шляху весняної трансконтинентальної міграції птахів буде близько 70 відсотків території України. Ніхто не може прогнозувати, скільки і де мігруватиме птахів, інфікованих вірусом, але відомо: кількість птахів і територія їх розповсюдження будуть значно більшими, ніж у 2005 році”, - зауваживив міністр з питань надзвичайних ситуацій, повідомляє «УНІАН».
За його словами, “знищення всіх свійських птахів в радіусі трьох кілометрів від осередку ураження є одним з головних заходів при локалізації і ліквідації спалаху хвороби і надалі приведе до значного зменшення поголів'я свійських птахів, негативних змін в раціоні харчування людей і зниження рівня життя, особливо в сільській місцевості”. Міністр відзначив, що саме це і є основною причиною для прийняття термінових, зважених і професійних рішень, які стосуються не тільки питань МінАПК, МОЗ, МНС і виконавчої влади на місцях, але й всіх без винятку органів влади (як законодавчої, так і виконавчої) на всіх рівнях.
На переконання Балоги, Координаційна рада справиться із завданням, яке поставив Президент України. За його словами, потрібно терміново розробити стратегію Національного плану дій і визначення ефективних механізмів, необхідних для раннього реагування і швидкої протидії розповсюдженню захворювання. На нараді зокрема наголошувалося, що вітчизняна ветеринарна медицина здатна сама діагностувати пташиний грип. Також, згідно з пропозиціями науковців, на перспективу може розглядатися і можливість вітчизняного виробництва вакцин проти пташиного грипу. Особливу увагу рада приділятиме підготовці спеціалістів-вірусологів і створенню нових спецлабораторій. Днями пройде друге засідання цього органу з питань боротьби з пташиним грипом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом