З настанням потепління, яке змінило снігову стихію, зростає небезпека підйому рівнів води на річках Південно-Бузького бассейну і, як наслідок, підтоплення населених пунктів Миколаївської області. Це в першу чергу стосується Березнегуватського, Врадіївського, Доманівського, Жовтневого, Казанківського, Миколаївського, Новобузького та Снігурівського районів.

Як повідомили ForUm’у у прес-службі МНС України, ці вісім районів найбільше постраждали від повені за аналогічний період минулого року. Взагалі за час весняних паводків на Миколаївщині у 2005 році зазнали підтоплення 10 районів, 1057 присадибних ділянок та 64 житлові будинки. Тому з метою вжиття невідкладних заходів щодо попередження та своєчасного реагування у випадку виникнення повені в підрозділах ГУ МНС в області готуються сили та засоби для оперативного реагування.

Перевіряються готовність підприємств і комунальних служб до поновлення запасу матеріальних резервів (піску, паливо-мастильних матеріалів, мішків тощо). До дій в умовах паводка готуються мобільні оперативні групи з реагування на НС, наявні плавзасоби. Визначається порядок взаємодії з військовими частинами щодо питань проведення підриву льоду -- для захисту мостів і гідротехнічних споруд. Співробітниками МНС спільно з фахівцями обласного виробничого управління меліорації і водного господарства в грудні минулого року перевірений стан найбільш важливих об’єктів: водосховищ, водогосподарських і гідротехнічних споруд, ставків, меліоративних систем, які знаходяться у зоні впливу шкідливої дії паводку, льодоходу та повені, а саме: Єланецького, Таборівського та Водяно-Лоринського водосховищ.

Великий обсяг роботи у цьому напрямку проведений органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Казанківською і Миколаївською райдержадміністраціями виконані роботи з розчищення зливостоків та влаштування водовідвідних каналів, Доманівською РДА - прокладена дренажна система під автошляхом Доманівка-Миколаїв. Арбузинською РДА обстежена територія села Костянтинівка та замовлене Дніпродзержінському гідромеліоративному інституту виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво дренажних систем. Миколаївською РДА виконаний обсяг робіт із відновлення природної дренажної системи села Комсомольське.

Вирішене питання про укріплення водозахисної дамби Нечаянського водосховища, проведена очистка русла річки Березань від замулення в районі Комсомольського. Фахівцями МНС ведуться постійний моніторинг роботи систем водовідведення поверхневих вод і дренажних систем, спостереження за рівнем грунтових вод та своєчасне попередження про можливе підтоплення населених пунктів. Отже, Миколаївська область готова до «зустрічі» весняних паводків, і вживає всіх заходів щодо мінімізації завдання можливих збитків населенню та господарству.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

536