Ріелторські фірми апріорі працюють в сумнівному законодавчому полі. Так в ексклюзивному інтерв‘ю кореспонденту ForUm’у прокоментував скандал на київському ринку житла, пов'язаний з компанією «Еліта-центр», науковий співробітник інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Всеволод Степанюк
Степанюк наголосив, що «у нас немає чітко виписаних законів, що регламентують діяльність ріелторських фірм. Саме тому таке відбувається. Довіри до них і так не завжди було багато, а зараз буде ще менше. Але оскільки ринок ними поділений, то пересічній людині нікуди діватися».
Крім того Степанюк заявив: «В Україні є законодавча база, щоб виключити шахрайство на ринку житла. Наскільки мені відомо, ріелторські фірми не мають права продавати ще недобудоване житло. Таке право належить тільки ліцензованим фінансовим організаціям, через які можна інвестувати недобудоване житло. Продаж ріелторськими фірмами ще не збудованого житла є порушенням закону».
Він також наголосив, що ріелторські фірми апріорі працюють «в сумнівному законодавчому полі».
«У нас немає чітко виписаних законів, які регламентують діяльність ріелторських фірм. Саме тому таке відбувається. Довіри до них і так не завжди було багато, зараз буде ще менше. Але оскільки ринок ними поділений, то пересічній людині нікуди діватися», - сказав Степанюк.
«Загалом така афера не могла бути здійснена без підтримки таких структур, як МВС, Прокуратура і архітектурний нагляд Києва. Коли фірма збирає гроші, вона робить звіт в податкову інспекцію. Хіба податкова не бачила, що вони незаконно збирають гроші? Бачила, звичайно, але не робила ніяких кроків. В тому, що сталося, на 100% винна влада. Хоча люди, перш ніж віддавати великі гроші комусь, повинні вивчити питання з юридичної точки зору», - зауважив Степанюк.
Степанюк також наголосив: «Я думаю, в умовах дефіциту житла в Києві це навряд чи позначиться на ціні житла. Набагато більше на цінах на квартири позначиться загальний спад в країні. Падіння цін на житло - це одна з найголовніших прикмет економічної кризи. Причому в регіонах це вже відбувається. Щоб розрулити ситуацію, держава повинна компенсувати ці втрати з бюджету, оскільки вона винна в тому, що сталося. А потім шукати тих, хто ці гроші вкрав, і компенсувати бюджетні втрати за їхній рахунок».
Раніше ForUm повідомляв, що Шевченківський районний суд м. Києва своєю постановою продовжив термін затримання генерального директора ТОВ “Фінансово-будівельна група “Еліта-Центр» Ігоря Циганка до 10 діб.
Про це повідомили в правоохоронних органах.
В разі, якщо після закінчення цього терміну суд не визначиться з подальшою долею Циганка, термін його затримання може бути продовжений ще на 5 діб.
Міліція порушила за цим фактом кримінальну справу, затримала бухгалтера компанії і оголосила двох керівників компанії в міжнародний розшук.
Загальну суму коштів, отриманих шахраями, міліція оцінює в 400 млн. грн.
Тим часом 9 лютого на прес-конференції Циганок заявляв, що очолюване ним ТОВ «Фінансово-будівельна група «Еліта-центр», яке працює 12 років на будівельному ринку, не має нічого спільного з так званою групою «Еліта-центр».
Циганок додав, що «безсовісним чином бренд «Еліта-центр», торговельна марка «Еліта-центр» були використані іншими для того, щоб… заморочити голови своїм вкладникам, залучити гроші і, скажемо, нажитися».
Він наголосив, що ТОВ «Фінансово-будівельна група «Еліта-центр» не приймала інвестиції у населення для будівництва житла, яке в пресі позиціонувалося під маркою «Еліта-центр» (на вул. Отто Шмідта, 34-42, вул. Героїв Сталінграда, 7-б, вул. Курнатовського, 7-б, вул. Петра Запорожця, 15-б, вул. Лабораторна, 12, вул. Отто Шмідта, 26-б, в, г, вул. Будівельників, 18 – УНІАН).
«ТОВ «Фінансово-будівельна група «Еліта-центр ніколи не фінансувала жоден з об'єктів, які на сьогодні опубліковані в пресі», - стверджував Циганок.
14 лютого співробітники міліції Києва затримали Циганка за підозрою в шахрайстві.
Нагадуємо також, що Комітет інвесторів компанії "Еліта-центр» заявляє, що їх обікрали за прямого потурання київської влади.
Про це говориться у відкритому зверненні Комітету інвесторів групи компаній "Еліта-центр» до громадян України.
Комітет відзначає, що “Київська міська влада на чолі з Омельченком усунулася від вирішення проблем потерпілих в результаті зухвалої квартирної афери людей. Сьогодні відповідальні працівники місцевої адміністрації намагаються всіма силами замовчувати реальні факти того, що насправді сталося в столиці”.
Нагадуємо, що в результаті будівельної афери компанії «Еліта-центр» в Києві потерпіли понад 1,5 тис. осіб. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами договори про пайову участь в будівництві будинків в різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося.
Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення договорів на одні й ті ж квартири.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом