В Україні навмисно звужують інформаційне поле. Про це заявила у коментарі кореспондентові Forum'у перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, заступник голови фракції Партії регіонів Олена Бондаренко, коментуючи захоплення офісу газети «Вести» невідомими людьми.

«Наскільки я знаю, газета «Вести» поводила себе завжди гідно, дотримувалася стандартів, давала дві точки зору. І завжди то одні, то інші казали, що «Вести» на когось працюють. Це означає, що вони нікого не влаштовують, скептично ставляться до всіх. До того ж, якщо комусь щось не подобається - є суд, де потрібно захищати свої права. Але щоб захоплювати?! Це дії на залякування: щоб люди кидали професію або поводили себе «правильно», - заявила вона.

Крім того, Бондаренко зазначила, що сьогодні існує небезпечна тенденція «шельмування» журналістів, до того ж, часто самими ж медійниками. «Ті, хто для себе вже певну точку зору прийняв, забули, що вони журналісти і стали активістами або пропагандистами, починають знищувати своїх. В Інтернеті були вже списки тих, кого можна запрошувати на прес-конференції, ефіри, кого потрібно люструвати серед своїх же», - підкреслила Бондаренко.

«Все це - щось дуже далеке від поняття демократія. Я, як медійник, бачу: останні півроку по всіх фронтах відбувається значне звуження інформаційного поля до єдино можливої точки зору, яка підтримується владою. Все, що вибивається з так званого медіапотоку, знищується, припиняється, переслідується, карається. Це відбувається з такими виданнями, як «Газета 2000», а також телеканалом 112, де намагалися провести обшук, та інформагентством УНН, якому погрожують з Генпрокуратури. Треба бити в набат. Так далі не можна. Скоро у нас залишаться газета «Правда», «Правда-2 і УТ-1, УТ-2», - заявила перший заступник голови парламентського комітету зі свободи слова.

Також нардеп наголосила, що згортання свободи слова - це загроза в першу чергу не для медійників, а для звичайних людей. «Ніхто не знатиме правди. А всі дії спрямовані на те, щоб не було ніякого фактажу, який заважає, заважає будувати військову диктатуру», - застерегла вона.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні о 9:00 озброєні люди заблокували будівлю газети «Вести» разом із співробітниками, які були там.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.
79