Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підтвердив, що в разі неоплати поставленого газу Україну переведуть на передоплату. Про це він заявив у ході виступу в Держдумі РФ.

«Ймовірно, якщо найближчим часом наші партнери не зможуть почати процес розрахунків з РФ та з основним постачальником газу, нам доведеться включити авансову систему оплати. Тобто ми постачатимемо газу стільки, на яку суму буде заплачено. Іншими словами - газ проти грошей», - цитує Медведєва «УНІАН».

За його словами, це буде жорстке, але «абсолютно справедливе рішення».
Медведєв заявив, що завдання РФ - диверсифікувати маршрути постачання російського газу і змусити платити за рахунками.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що борг України за постачання російського газу в 2013 році становить 1,45 млрд дол., за лютий - 261 млн дол., за березень - 550 млн дол. «Газпром» оцінює борг «Нафтогазу» за спожитий російський газ, з урахуванням березневих поставок, у 2,2 млрд дол.

Президент РФ Володимир Путін минулого тижня спрямував листи 18 країнам ЄС - головним чином клієнтам «Газпрому», попереджаючи про українські газові борги і можливі проблеми з постачанням газу до Європи через Україну.

17 квітня Путін заявив, що Росія не переходитиме на систему передоплати за газ для України ще місяць.

5 квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вважає неприйнятною ціну за російський газ в $485 за 1 тис. кубометрів.

3 квітня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що ціна на газ для України до квітня 2014 року становитиме 485 доларів за 1 тис. кубометрів.

2 квітня президент РФ Володимир Путін підписав закон про припинення дії чотирьох російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

153