Чинний голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер схвалив зроблені Україною перші кроки для реалізації Женевських домовленостей. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Організації.

«Міністр закордонних справ Швейцарії, чинний голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер схвалив перші кроки, зроблені владою України з метою запуску імплементації заходів, погоджених у Спільній заяві щодо України від 17 квітня 2014 року», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, голова ОБСЄ відзначив оголошення перемир'я на свято Великодня, підготовку правових рамок для амністії і початок дискусії за планом децентралізації.

Водночас, враховуючи повідомлення про погіршення ситуації в деяких регіонах України, включаючи акти насильства із захопленням заручників, Буркгальтер закликає Київ «подвоїти свої зусилля щодо планування, підготовки і початку імплементації різних заходів, визначених у Женевській заяві».

Він також висловив упевненість, що українська влада застосовуватиме конструктивний підхід для розв'язання критичних ситуацій, які виникли.

Буркгальтер також підтвердив повне зобов'язання Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ щодо допомоги владі України та місцевим громадам у рамках мандата та на основі Женевської заяви.

У той же час Буркгальтер закликав ЄС, Росію і США надати повну підтримку роботі влади України і місцевих громад, а також Спільної моніторингової місії ОБСЄ. У зв'язку з цим він попросив усіх підписантів Женевської заяви публічно закликати всі зацікавлені сторони в Україні утриматися від насильства, звільнити незаконно захоплені об'єкти і роззброїтися.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі Україна-ЄС-США-Росія, яка відбулася в Женеві 17 квітня, було досягнуто низку домовленостей, зокрема, щодо звільнення захоплених будівель в Україні та роззброєння незаконних збройних формувань.

21 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що влада в Києві грубо порушує Женевські домовленості.

Того ж дня МЗС України заявило, що Росія не виконує Женевські домовленості.

Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд вважає, що протестувальники, які захопили будівлі в Києві, мають усі необхідні для цього дозволи, зокрема з боку влади.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291