Підвищення ціни на газ, а в перспективі і на комунальні тарифи, в умовах заморожування зарплат та пенсій поставить мільйони українців на межу виживання. Про це заявила кандидат у Президенти України Наталія Королевська після звернення в Окружний адміністративний суд Києва щодо рекомендацій Кабміну підвищити з 1 травня ціну на газ для населення та з 1 липня для підприємств теплокомуненерго.

«Ми звернулися до суду, щоб зупинити це рішення уряду. Ми переконані, що таке підвищення тарифів в умовах заморожування зарплат і пенсій поставить мільйони наших співгромадян на межу виживання», - сказала вона.

Королевська переконана, що зростання ціни на газ, що надалі спричинить і зростання комунальних тарифів на додаток до загального зростання цін змусять людей заощаджувати на найнеобхіднішому. Крім того, на її думку, сам підхід, за якого проблеми в країні намагаються вирішити за рахунок простих людей - неприйнятний. «Ми будемо робити все, щоб захистити наших громадян», - підкреслила вона.

Як зазначила Королевська, встановлювати економічно обґрунтовані тарифи необхідно, однак лише за умови паралельного підвищення пенсій і зарплат. Інакше, за її оцінкою, в Україні майже в 5,5 разів збільшитися кількість одержувачів субсидій та компенсацій.

«Після підвищення тарифів близько 4,5 млн сімей буде охоплено програмою субсидій та компенсацій - це 35% всього населення країни! А в умовах активного скорочення соцпрацівників, багато хто просто не зможе вчасно оформити документи на субсидії, що викличе зростання заборгованості за послуги ЖКГ», - підкреслила вона.

Королевська нагадала, що звернення в адмінсуд - черговий крок у послідовній боротьбі за захист соціальних прав громадян. Вже подано звернення до Конституційного суду щодо скасування «антикризового пакета» законів та до Генпрокуратури - щодо заборгованості із зарплат. Також був створений Інститут соціального захисту громадян для напрацювання пропозицій і методів удосконалення системи соціального захисту в Україні.

«Ми це робимо для того, щоб кожен громадянин знав свої права. Нам уже вдалося відстояти одноразову допомогу до 5 травня для ветеранів, а значить, ми на правильному шляху», -сказала Королевська.

Нагадаємо, 25 березня 2014 р. Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову № 81 «Про вдосконалення державної політики регулювання цін на природний газ та тарифів на теплову енергію і забезпечення посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг», якою рекомендовано НКРЕ підвищити ціну на газ для населення з 1 травня та з 1 липня для підприємств теплокомуненерго.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233