Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у частині надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

За цей документ проголосувало 235 нардепів, передає «Укрінформ».

Законом, зокрема, встановлюється, що нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно і який має печатку такого реєстратора, що здійснює повноваження відповідно до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Документ також містить норму, відповідно до якої нотаріус під час здійснення нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва має доступ та користується Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, проводить пошук у ньому відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, обтяження таких прав та за його результатами формує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який залишається у справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.

Згідно із законом, користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно має здійснюватися безпосередньо нотаріусом, який здійснює відповідну нотаріальну дію.

Метою розробки проекту є розширення повноважень нотаріусів у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно в частині покладення на них функцій з надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234