В умовах нового витка «газового конфлікту» існує висока ймовірність припинення постачання газу в ЄС. Про це в інтерв'ю заявив глава НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв, пише «Дзеркало тижня.Україна».

Відповідаючи на запитання, чи дійсно є загроза припинення газопостачання в Україну та Європу, Коболєв сказав: «Є. На жаль, якщо політика бере гору над економікою в газовій сфері, то така загроза дуже висока».

За його словами, уникнути припинення постачання російського газу можна тільки двома шляхами.

«Або нам домовитися з «Газпромом» про збереження ціни, або нам домовитися з європейськими компаніями, які куплять газ у «Газпрому» і потім продадуть його нам, а також почнуть безпосередньо оплачувати наші послуги з транзиту газу нашою територією», - сказав він.

Голова НАК також повідомив, що українська сторона вже запропонувала Європейській комісії і провідним європейським компаніями розпочати переговори з «Газпромом» про купівлю газу на західному кордоні Росії для закачування в українські ПГС та транзиту до Європи.

«Паралельно ми продовжуємо роботу з виконання до 1 січня 2015 р. вимог Третього енергопакета з метою лібералізації енергетичної галузі та створення ефективного ринку газу в Україні. Наша країна взяла на себе такі зобов'язання ще в 2011 р., але фактично тільки зараз розпочато активну роботу в цьому напрямі», - зазначив Коболєв.

«У разі ефективної імплементації положень Третього енергопакету, у тому числі інтеграції в загальний європейський ринок газу, проблема ціни російського газу взагалі перестане існувати. Все буде прозоро. Непрозорі схеми постачання газу стануть неможливі, нам довірятимуть наші європейські партнери і, що для нас найголовніше, нам довірятимуть українські споживачі, громадяни», - додав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

662