Харківські угоди щодо газу з РФ, за якими Україна отримала знижку на російський газ у розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів, підлягають денонсації, доповів прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв президентові РФ Володимиру Путіну на засіданні Радбезу РФ.

За його словами, у Росії виникає упущена вигода у розмірі 11 мільярдів доларів. «Вважаю, що абсолютно правомірно поставити питання про відшкодування цих коштів із бюджету України, що можна зробити в судовому порядку, ґрунтуючись на нормах угоди, яка денонсується», - запропонував Медведєв.

«Це, звичайно, жорсткі заходи, але, з іншого боку, немає документа, але є зроблений нами платіж. І наші українські партнери повинні розуміти, що просто так ні за що не платять», - зазначив він, повідомляє РІА «Новости».

«До того ж ми почали це робити (надавати знижку. - Ред.) відразу ж, незважаючи на те, що у нас ще був досить тривалий термін перебування бази за старим документом», - пояснив Медведєв. «Таким чином, українська держава заощадила близько 11 мільярдів доларів, а, відповідно, бюджет Російської Федерації має упущену вигоду в розмірі тих самих 11 мільярдів», - зазначив прем'єр-міністр.

Він зазначив, що на сьогодні немає підстав для продовження дії цього договору. «Є такий міжнародно-правовий принцип, що договір зберігає силу доти, поки діють обставини, що його породили, - пояснив Медведєв і процитував латиною, - сlausula rebus sic stantibus».

Нагадаємо, в квітні 2010 року Росія і Україна підписали в Харкові угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Україні після 2017 року на 25 років. В обмін Київ отримав знижку на російський газ у розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів, що надавалася за рахунок обнулення мита на експорт газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

740
Классические туфли мужские