Командувачеві ЧФ Російської Федерації Олександру Вітку інкримінується скоєння злочинів на території АР Крим, повідомили Forum'у в прес-службі Генеральної прокуратури України.

«На території АР Крим та у місті Севастополі впродовж 28 лютого - 4 березня військові посадові особи Чорноморського флоту Росії на чолі з командувачем ЧФ РФ віце-адміралом Вітком шляхом тиску, підкупу і погроз закликали військовослужбовців військових частин і установ Збройних сил та інших військових формувань України вчиняти дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканності, обороноздатності України. Зокрема, зазначені особи вимагали порушити військову присягу, не виконувати вимоги військових статутів Збройних сил України і передати їм зброю і майно», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, на виконання наказів Олександра Вітка військовослужбовцями Збройних сил РФ із застосуванням бойової техніки і вогнепальної зброї здійснені постріли, вибухи, підпали будівель і споруд військових установ, знищені комунікації зв'язку, пункти управління, військове і державне майно, що має важливе оборонне значення, з метою ослаблення української держави.

Такими діями скоєні злочини, передбачені ч. 4 ст. 27 і ч. 1 ст. 111 (підбурювання до державної зради), ч. 3 ст. 27 і ст. 113 (організація диверсії) Кримінального кодексу України.

4 березня в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення за зазначеними статтями. За скоєння вказаних злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 15 років.

Як раніше повідомляв ForUm, щодо командувача Чорноморського флоту Російської Федерації віце-адмірала Олександра Вітка відкрито кримінальне провадження.

Російські військові з 26 лютого щодня роблять спроби захопити військові частини Збройних сил України в Криму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

474