Збільшення потужності аграрного сектора в Україні, зокрема закріплення країни на лідерських позиціях в експорті зерна у світі може істотно зміцнити фінансове становище України. Про це заявив економічний експерт Олександр Охріменко.

В ефірі програми «Фінансова Україна» на каналі БТБ він нагадав, що у 2013-2014 маркетинговому році завдяки рекордному врожаю Україна фактично закріпилася в трійці світових лідерів експорту зерна. І ці обсяги можна нарощувати далі. «На сьогодні експорт аграрної продукції може зменшити дефіцит платіжного балансу й абсолютно реально збільшити золотовалютні резерви», - вважає він.

«Ми стали фактично лідерами світового ринку зерна. І тепер це лідерство може закріпитися. По-перше, є досвід успішного врожаю. По-друге, аграрні підприємства показують, що вони достатньо запаслися мінеральними добривами на перший етап посівної, і достатні запаси зерна для того, щоб посіяти. Потрібно лише одне - спокійна ситуація, щоб можна було посіяти зерно, виростити, зібрати і продати частину», - сказав експерт.

За його словами, аграрії можуть принести Україні цього року близько 20 млрд дол. за рахунок експорту. «Коли говорять, що цього року аграрії можуть отримати за рахунок експорту 20 млрд дол. - це реально, це абсолютно реально зробити», - сказав він і додав: для цього важливо також, щоб відступило політичне протистояння.

«Україна дійсно стає державою, яка може реально на світовому ринку заробляти за рахунок сільськогосподарської продукції. Причому досить великі гроші», - переконаний він.

Експерт, зокрема, нагадав про домовленості 2013 року з Китаєм, згідно з якими будуть модернізовані зрошувальні системи на півдні країни й буде збільшено кількість посівних площ зернових. Україна таким чином зможе ще більше вирощувати і відповідно експортувати зерна, заробляючи валюту - вважає експерт.

Нагадуємо, Україна у 2013 році зібрала майже 63 млн тонн зерна, це стало рекордним врожаєм за всю історію Незалежності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

438