Міністерство закордонних справ РФ запропонувало з 1 липня 2014 року знімати відбитки пальців в усіх іноземців, які оформляють візи для в'їзду в країну.

Відповідний проект документа опублікований на єдиному порталі для розміщення інформації щодо підготовки правових актів.

В іноземців, як йдеться у проекті президентського указу, скануватимуть відбитки пальців обох рук. У рамках пілотного проекту знімати відбитки будуть у дипломатичних місіях у Великобританії, Данії, М'янмі та Намібії, а також у пункті прикордонного контролю московського аеропорту «Внуково». Про запуск пілотного проекту російське МЗС повинне буде повідомити перерахованим державам до 15 червня 2014 року.

Як довго триватиме пілотний проект і коли сканування відбитків пальців введуть в інших країнах, у проекті указу не повідомляється.

На думку авторів проекту, даний захід повинен дозволити «своєчасно вжити відповідні заходи у зв'язку з планованим введенням у 2015 році державами-членами Європейського союзу обов'язкової процедури зняття відбитків пальців російських громадян, які звертаються за візами», пише Lenta.ru.

Система збору біометричних даних (відбитків десяти пальців і цифрової фотографії) при отриманні візи в країни шенгенської угоди запрацювала у 2011 році. Першими країнами, у яких ввели таку систему контролю при видачі віз, стали держави Північної Африки.

У грудні 2013 року в Росії також прийняли закон про обов'язковий запис сканованих відбитків вказівних пальців рук на чіпи біометричних закордонних паспортів. Знімати відбитки у всіх бажаючих отримати біометричний закордонний паспорт почнуть з 1 січня 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

167