Протягом 2013 року Вища рада юстиції видала 257 доручень на перевірку даних про наявність підстав для звільнення суддів за порушення присяги або для відкриття дисциплінарного провадження стосовно суддів Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів. Про це повідомив голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистику звернень, що надійшли на адресу ВРЮ.

Зокрема, за словами Лавриновича, протягом року секретаріат Вищої ради юстиції отримав майже 6,5 тис. звернень громадян, юридичних осіб, в тому числі 375 звернень народних депутатів.

«Більшість звернень і запитів не містила даних, які могли б слугувати підставою для реалізації Вищою радою юстиції своїх повноважень. Як відомо, відповідно до Закону України «Про Вищу раду юстиції» ВРЮ розглядає справи і приймає рішення стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності; здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України і суддів вищих спеціалізованих судів; розглядає скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів. За таких звернень було надано роз'яснення або вони були направлені для розгляду за належністю до відповідних органів», - йдеться в повідомленні.

У ВРЮ наголосили, що за результатами розгляду Вища рада юстиції направила на перевірку у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України 367 звернень. Разом з тим протягом року було видано 257 доручень для перевірки членами Вищої ради юстиції фактів, зазначених у низці звернень.

За словами голови ВРЮ, за результатами їхнього виконання членами Вищої ради юстиції вже винесено 21 пропозицію про внесення подання про звільнення суддів з посад за порушення присяги. Продовжується робота по 132 дорученням.

«Крім того, 15 доручень було повернуто без виконання. Зокрема: одне звернення було направлене анонімно, ще 14 звернень - судді вже були звільнені з інших причин (через набуття чинності вироку суду, у зв'язку з поданням заяви про відставку тощо). По 89 дорученням члени ВРЮ надали висновок про відсутність підстав для внесення подання про звільнення суддів з посад за порушення присяги», - підкреслили у ВРЮ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211