Номінальний ВВП України в 2014 році виросте до 1,7 трильйона гривень, вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Розвиток економіки, обумовлений активізацією торговельного співробітництва з Росією та реалізацією спільних проектів з Китаєм, призведе до помітного зростання, як фактичного, так і номінального ВВП країни. «Економіка стрімко розвиватиметься. Номінальне ВВП вже почало помітно зростати, і до кінця 2013 року склало 1,4 трильйона гривень. Думаю, що до кінця 2014 року рівень номінального ВВП зросте до 1,7 трильйонів», - прогнозує Охріменко.

На думку експерта, звертати увагу на інформацію Нацбанку про збільшення в листопаді минулого року дефіциту платіжного балансу на 29,9%, не варто.

«Дефіцит свідчить лише про те, скільки грошей уряд планує вкласти у фінансування бюджетних програм. Бездефіцитний бюджет - сьогодні недозволена розкіш для дуже багатьох країн, в тому числі і України. Однак, ті позитивні тенденції, які намітилися у відносинах з Росією і Китаєм, вселяють оптимізм щодо мінімізації дефіциту бюджету 2014 року», - говорить експерт.

Охріменко підкреслив також, що разом із зростанням ВВП підвищиться і купівельна спроможність населення. І цьому сприятиме стабільний курс гривні і низький відсоток інфляції, у розмірі, приблизно 3%-5%.

За даними НБУ, дефіцит поточного рахунку в листопаді 2013 року скоротився в порівнянні з жовтнем-2013-го на 44,5%, однак зріс порівняно з листопадом-2012-го на 22,1% і склав $1,087 млрд.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

133