Отримання Україною російського кредиту на $ 15 млрд здійснить стабілізуючий вплив на валютний ринок, внаслідок чого гривня може зміцнитися наступного року до позначки 7,5 грн/$.

Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру. За його інформацією, новина про залучення Україною $ 15 млрд вже вплинула на курс готівкового долара.

«Усього кілька днів минуло, відтоді як з'явилася інформація про придбання Росією державних цінних паперів України на $ 15 млрд, але це вже стало дуже помітно на українському валютному ринку. За інформацією одного з найбільших банків України, в середу, 18 грудня 2013 року, коли стало відомо про $ 15 млрд з Росії, нетто-купівля готівкової валюти знизилася в 3 рази в порівнянні з понеділком 16 грудня. Помітно різке зниження попиту на валюту, що істотно відбилося на курсах скупки валют. Ще один з великих банків України після інформації про російську позику знизив ціну скупки доларів США з 8,25 до 8,2 грн, при цьому продаж залишив на рівні 8,3 грн. Багато в чому це свідчить, що банк просто боїться купувати валюту і тому свідомо занизив курс покупки, щоб не залишитися з надлишками валюти на кінець року», - розповів Охріменко.

Він також зазначив, що зниження Росією ціни на газ дозволить Україні домовитися з Міжнародним валютним фондом про відновлення кредитування, оскільки зараз знято одне з найболючіших питань у переговорах про відновлення співпраці - необхідності підвищувати тарифи на газ і опалення для населення, на чому наполягав МВФ, вже немає.

«Зниження ціни газу дає можливість Україні знайти компроміс з МВФ і вийти найближчим часом на підписання меморандуму з цією організацією про отримання кредитної лінії в розмірі близько $ 15 млрд. Це будуть додаткові вливання валюти в економіку України, що дозволить збільшити золотовалютні резерви до $ 40-50 млрд. При цьому не варто забувати, що тепер після вирішення торговельних проблем з Росією Україна може підписати Угоду про асоціацію з ЄС, яка має забезпечити приплив інвестицій в Україну на рівні 20-30 млрд. євро. І це все на тлі вже досягнутої домовленості з Китаєм, який готовий інвестувати в Україну понад $ 30 млрд. Всі ці грошові потоки прийдуть не одночасно, а будуть розтягнуті в часі. Хоча вже в 2014 році Україна не буде відчувати нестачі валюти», - сказав експерт.

На думку Охріменка, інтенсивний приплив валюти в країну може привести до зміцнення курсу національної валюти в 2014 році до 7,5 грн/$, у той час як середньорічна амплітуда коливань курсу складе 7,5-8,3 грн/$, що відповідає вимогам МВФ про розширення курсового коридору.

Нагадаємо, раніше представники Національного банку України заявляли, що регулятор не дотримується політики фіксованого курсу, замінивши його стратегією керованого плавання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

96