Розвиток торговельно-економічного співробітництва з Китаєм для України не тільки досить вигідний, але і не має такого політичного підтексту, як розвиток відносин з ЄС чи Росією, що значно спрощує можливості домовлятися про інвестиції і розвиток бізнесу з КНР.

Таку думку висловив економіст Владислав Старинець.

«Шанс поглибити економічне співробітництво з Китаєм для України унікальний. Якщо у випадку підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС і переговорів з Росією до економічних питань постійно домішувалися геополітичні питання, «цивілізаційного вибору», то формула співпраці з КНР проста: інвестиції - взаємна вигода - прибуток», - пояснив Старинець.

Він зазначив, що на відміну від ЄС і Росії, від яких ми поки тільки чуємо обіцянки і різні вимоги, Китай оперативно розпочав практичну реалізацію домовленостей, які були досягнуті на найвищому політичному рівні.

«Китай вже почав вкладати кошти в українську енергетику, АПК, інфраструктурні проекти. Так, китайські інвестори мають намір вкласти в реконструкцію зрошувальних систем Криму $ 200-250 млн. Інвестор буде зобов'язаний виконати дві умови: земля повинна залишитися у державній власності, працювати на ній будуть громадяни України. Китайські партнери з цими двома принциповими позиціями погодилися, - сказав експерт, зазначивши, що в питаннях співпраці Китай не чинить тиску на Україну, а приймає взаємовигідні умови, які відображають баланс інтересів обох сторін.

Старинець додав, що КНР бачить великий потенціал в Україні і не має наміру втрачати час, щоб скористатися ним.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

84