На сьогоднішній день Україна має у своєму розпорядженні достатньо валютних резервів для обслуговування своїх зовнішніх зобов'язань, а позначка $18,8 млрд. далеко не критична, як заявляють деякі експерти, заявив в ефірі телеканалу «Перший Національний» керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

«Валютні резерви Центробанку у поточному році формувалися в найменшій мірі за рахунок позик, ніж це було в попередні роки. У нас є значно більше $18 млрд, хоча один з моїх колег говорив, що менше $17 млрд… так от, нехай він не переживає - більше $18 млрд. Цього абсолютно достатньо для того, щоб виконати всі наші зобов'язання найближчим часом. А цього року ми всі свої валютні зобов'язання вже виконали. Тому не слухайте тих, хто каже, що $18,8 млрд. - це критична межа», - сказав Литвицький.

Він зазначив, що раніше Україна мала резерви на рівні $32 млрд, але майже наполовину вони були сформовані за рахунок позикових коштів. Зараз же формуються чисті резерви без зовнішніх позик.

«Я в Національному банку працюю з 2001 року, а радником різних високопоставлених осіб - з 1994 року, і я пам'ятаю, у нас перший валютний мільярд з'явився в резервах у 1999 році, один мільярд був резервів! Потім ще через чотири роки - два, три, п'ять мільярдів, зараз - 18,8 мільярдів. Хтось згадує цифру в $32 млрд. Ну, якщо позичили у Міжнародного валютного фонду $15 млрд, то, звичайно, з урахуванням позикових коштів резерви будуть більші. У нас чисті резерви зростають», - пояснив керівник групи радників.

Відповідаючи на запитання про те, як нинішня економічна і політична ситуація відіб'ється на курсі гривні, Литвицький запевнив, що Нацбанк має намір і надалі дотримуватися політики керованого плаваючого курсу і запевнив, що поточна ситуація не вплине на валютний ринок.

«Вона формує виклики, але у нас є відповіді. Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях. Кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках, або політична ситуація, або мікс того й іншого, створюються виклики для фінансів, для банківської системи. Але ми навчилися давати відповіді, і я оцінюю ті відповіді, які ми зараз даємо, як абсолютно адекватні і достатні», - сказав Литвицький.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1328