Поетапне виконання Дорожньої карти повинне привести до підписання найближчим часом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це 5 грудня заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час зустрічі з міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським та міністром закордонних справ Королівства Швеції Карлом Більдтом, заступником Держсекретаря США Вікторії Нуланд, а також заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Хельгою Шмід, які прибули в Київ для участі в міністерській конференції ОБСЄ.

Арбузов запевнив, що європейська інтеграція залишається стратегічним вибором України.

Він звернув увагу, що євроінтеграція передбачає відкриття європейських і світових ринків для української економіки, а також прив'язує розвиток України на найближчі роки до європейських цінностей і критеріїв.

Перший віце-прем'єр-міністр зазначив, що сьогоднішній етап відносин України з ЄС має супроводжуватися інтенсивними переговорами з метою підписання Дорожньої карти, поетапне виконання якої повинне привести до підписання найближчим часом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Європейські політики підтвердили свою налаштованість на проведення таких переговорів. Крім того, для забезпечення проведення подальших реформ і перетворень в українській економіці вони підкреслили необхідність продовження переговорів з МВФ.

На думку Нуланд, продовження діалогу з МВФ дасть позитивні сигнали ринкам і інвесторам.

Водночас міжнародні політики висловили свою стурбованість у зв'язку з політичною ситуацією в Україні.

Зокрема, вони виступили за проведення переговорів з опозиційними силами з метою пошуку шляхів виходу із ситуації. Арбузов запевнив, що двері уряду відчинені, і він готовий шукати компроміс.

Нагадаємо, на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Україна і ЄС не підписали Угоду про асоціацію.

Президент Віктор Янукович підтвердив наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1044