Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов доручив створити міжвідомчу комісію з питань впровадження торговельно-економічних та секторальних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і провести її засідання. Про це йдеться у відповідному дорученні керівникам відомств економічного блоку уряду, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.

Зокрема, Арбузов доручив підготувати позиційний документ щодо підготовки та імплементації парафованого проекту Угоди про асоціацію.

Документ повинен враховувати підходи ЄС до консультацій щодо умов підписання Угоди і макроекономічної ситуації в Україні, прогнозів впливу тарифної лібералізації на формування дохідної частини державного бюджету.

Також він повинен враховувати оцінку вартості розробки і запровадження законодавчих актів, які повинні бути приведені у відповідність із законодавством ЄС, а також аналіз впливу режиму вільної торгівлі з ЄС на формування експортної номенклатури при торгівлі з державами - членами СНД і країнами Митного союзу.

Крім того, в документі повинно бути прийнято до відома залучення фінансової та технічної допомоги ЄС, міжнародних фінансових організацій та країн-донорів для імплементації Угоди.

Окрім того, Арбузов доручив міністру економічного розвитку і торгівлі Ігорю Прасолову та урядовому уповноваженому з питань європейської інтеграції Валерію П'ятницькому підготувати і подати пакет документів щодо проведення консультацій членів міжвідомчої групи з представниками Європейської комісії (9-10 грудня 2013 року).

У них повинен бути передбачений графік імплементації парафованої Угоди про асоціацію, а також узгодження аспектів його імплементації, в тому числі в рамках підготовки Дорожньої карти.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр запевнив, що Угода про асоціацію і ЗВТ з ЄС буде підписана в стислі терміни.

29 листопада на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Україна і ЄС не підписали Угоду про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194