В умовах України гнучке курсоутворення і девальвація навряд чи означають стрибки за межі 5-10% від поточного курсу.

Про це під час інтернет-конференції на «ЛІГАБізнесІнформ» розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Перехід до більш гнучкого курсоутворення де-факто вже відбувається. Після того, як міжбанківський валютний ринок пробив позначку в 8,2, сумніви зникли. Тому необхідне пом'якшення в курсовій політиці вже відбувається, і переговори з МВФ з даного параметру навряд чи викличуть серйозні баталії», - зазначив він.

Крім того, на думку фінансиста, саме населення винне в тому, що Національному банку України до недавнього часу доводилося жорстко підтримувати курс гривні.

«Трагізм ситуації полягає в тому, що ми самі (населення) заганяємо НБУ в такі умови. З моменту отримання незалежності про ефективність тієї чи іншої влади судили по стабільності курсу. Необхідно змінити підхід і вирішити, що для нас важливіше: курс на рівні 7,99 чи ВВП на душу населення не 8 тисяч доларів, а, скажімо, 9 або 10. Що для нас важливіше: наші власні робочі місця, чи підтримка ринку праці в інших країнах», - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше заступник голови банку «Контракт» Павло Крапівін заявив, що внаслідок нормалізації відносин з Росією, експорт на зовнішні ринки вийде на попередні темпи. На його думку, це стане позитивним сигналом для стабільності гривні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

164