У новому рейтингу «50 провідних компаній України» газети «Комерсант-Україна» Укрзалізниця лідирує серед державних компаній. А у загальному списку компаній УЗ опинилася у трійці кращих (разом з «Метінвестом» і ДТЕК).

Рейтинг був складений аналітиками компанії «Фінансовий клуб». Вони вивчили дані анкетування 800 українських компаній - найбільших платників податків. В основі дослідження - фінансові показники. Критерії відбору також доповнили низкою якісних характеристик у залежності від сфери діяльності компанії. Аналітики також врахували підсумкові показники роботи підприємств за 2012 рік. На думку укладачів рейтингу, це дозволило відстежити динаміку стану справ у десяти найбільших секторах реальної економіки серед підприємств усіх форм власності.

Крім цього, для кожної компанії був розрахований коефіцієнт співвідношення прибутку до розміру активів. Для кожної із галузей економіки були окремо розроблені критерії якісної оцінки активів.

При оцінці Укрзалізниці враховувалися консолідовані показники шести регіональних залізниць і сервісних компаній (таких як «Укрзалізничпостач»).

Коментуючи результати рейтингу, міністр фінансів України Юрій Колобов зазначив, що список відображає реальну динаміку галузей економіки. «Відрадно бачити, що низка державних підприємств продемонстрували позитивну динаміку. Думаю, менеджмент українських компаній зможе витягти уроки з даного дослідження і поліпшити результати роботи», - заявив міністр.

В аналогічному рейтингу 2012 року Укрзалізниця також посіла третє місце у загальному списку. А у поточному році Укрзалізниця була на 21 місці у щорічному рейтингу аудиторської компанії Deloitte «Топ-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи 2013». За результатами звіту про глобальну конкурентоспроможність «The Global Competitiveness Report 2013-2014» Світового економічного форуму (World Economic Forum), Україна посіла 25 місце у світі щодо розвитку залізничної інфраструктури.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158