Президент Росії Володимир Путін очолив список найвпливовіших людей світу, який щорічно публікує журнал Forbes.

У новій версії рейтингу Путін піднявся порівняно з 2012 роком на два рядки , змістивши з вершини президента США Барака Обаму. На третьому місці розташувався китайський лідер Сі Цзіньпін. Канцлер ФРН Ангела Меркель, яка посіла роком раніше друге місце, тепер опустилася відразу на п'яте, пропустивши вперед себе також нового папу Римського Франциска, повідомляє «Lenta.ru».

У супровідній статті до рейтингу видання зазначає, що за останній рік Путін зумів зміцнити свій контроль над Росією, у той час як Обама, навпаки, несподівано рано для нещодавно обраного на другий термін президента здав свої позиції.

На вибір редакції, зокрема, вплинула ситуація навколо екс-співробітника АНБ Едварда Сноудена, який зумів сховатися від спецслужб США у Росії, і переговори про хімічне роззброєння Сирії, у ході яких Москва зуміла переконати Вашингтон від військової операції проти Дамаска.

У 2012 році Путін зайняв у списку Forbes третє місце, пропустивши вперед Обаму і Меркель. При цьому російський президент стабільно потрапляє як мінімум до трійки найвпливовіших людей за версією Forbes, вилетівши з неї за останні чотири роки лише одного разу: у 2010 році журнал поставив Путіна на четверте місце. Обама ж до цього моменту регулярно очолював список. Винятком став лише той самий 2010 рік, коли першу сходинку посів лідер Китаю Ху Цзіньтао.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183