Російське історичне товариство прийняло концепцію єдиного підручника історії та направило проект на затвердження президенту РФ Володимиру Путіну.

Як зазначив голова РІТ Сергій Наришкін у середу на засіданні Російської академії наук, завершено лише перший етап роботи, після якого належить провести конкурс на написання самого підручника. На його думку, цей конкурс « повинен бути відкритий та прозорий», і міг би проводитися на майданчику Російського історичного товариства.

Разом з тим вже зараз відомо, що розробники концепції єдиного підручника історії прийняли рішення відмовитися від терміну «татаро-монгольське ярмо », повідомляє «Інтерфакс».

«Немає терміну «татаро-монгольське ярмо». Етнічний момент пішов, і є «ярмо Золотої Орди», - заявив співголова Російського історичного товариства, академік РАН Олександр Чубар'ян на засіданні Ради Російського історичного товариства.

Крім того, він додав, що в новому підручнику XXI століття буде відображено лише до 2012 року, а саме - до обрання Путіна президентом на третій термін.

«Останні роки будуть відображені як фактична історія, але будуть і деякі оціночні речі. Наприклад, будуть відображені дискусії навколо «шокової терапії» і методів приватизації, які призвели до серйозного розшарування суспільства і негативних наслідків», - додав Чубар'ян.

Як уточнює «Накануне.ru», він також зазначив, що мітинги опозиції 2011-2013 років у підручник не ввійдуть, бо підручник - це не хроніка подій.

Згідно з документом, який був представлений учасникам Ради Російського історичного товариства, в новий підручник історії увійдуть такі особистості, як лідер російської рок-групи ДДТ Юрій Шевчук, письменники Борис Акунін і Віктор Пєлєвін, піаніст Денис Мацуєв, актриса театру і кіно Чулпан Хаматова, скульптор Зураб Церетелі, а також Сергій Капіца, Леонід Рошаль, Жорес Алфьоров, Віталій Гінзбург. Серед політичних діячів у підручнику будуть представлені Єгор Гайдар, Чубайс, Віктор Черномирдін, Руслан Хасбулатов, Олександр Руцькой, Володимир Жириновський, Геннадій Зюганов, Ахмад Кадиров та інші.

У представленому проекті серед персоналій періоду 1991-2012 відсутні імена колишнього глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і бізнесмена Бориса Березовського, незважаючи на те, що раніше бюро відділення історико-філологічних наук РАН рекомендувало згадати імена підприємців у підручнику.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

148