У найближчі 2-3 роки в Україні з'являться овочесховища, в яких можна буде зберегти понад 400 тисяч тонн овочів, заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«У цьому році в Україні знову зібрали високий урожай овочів - 9,3 мільйона, а також картоплі - 22 мільйони. Основними виробниками цієї продукції залишаються особисті селянські господарства. Тому завдання держави і місцевих органів влади - надати їм доступ до спеціалізованих сховищ. Це також допоможе забезпечити місцеву громаду продукцією за доступною ціною», - підкреслив Присяжнюк.

Міністр зазначив, що, користуючись послугами сховищ, виробники зможуть у будь-який зручний час продати цю продукцію за найкращою ціною. Крім того, такі інфраструктурні об'єкти будуть сприяти ціновій стабільності у зимовий і весняний періоди.

«З пониженням температури починається сезонне зростання цін на картоплю і овочі, що пов'язано з особливостями логістики та реалізації. Однак можна мінімізувати цей стрибок цін, будуючи овочесховища. За оцінками областей, у найближчі 2-3 роки в Україні будуть побудовані овочесховища ємністю понад 400 тисяч тонн», - зазначив він.

Глава відомства також пояснив, що сховища допоможуть значно зменшити втрати овочевої продукції і картоплі при зберіганні.

«Збільшення потужностей для зберігання картоплі, овочів і фруктів обумовлено необхідністю зменшити втрати врожаю при зберіганні. Тому необхідно виховувати культуру у одноосібників, середніх виробників зберігати врожай у спеціалізованих сховищах», - підкреслив Присяжнюк.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні система сховищ для зберігання плодоовочевої продукції становить 2,7 мільйона тонн, із яких для зберігання картоплі - 1,3 мільйона тонн, овочів - 1,02 мільйона тонн, фруктів - 366 тисяч тонн. І уряд вже третій рік підтримує будівництво овочесховищ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162