Росспоживнагляд, який заборонив з кінця липня ввезення в Росію кондитерських виробів Roshen через претензії до її якості, готовий повторно проінспектувати фабрики лише після зміни позиції української влади до російських експертів.

«Робота експертів Росспоживнагляду на території України проходила в неділовій і недружній обстановці, що створювалася керівництвом Мінагрополітики України, яке виступило з заявами, направленими на дискредитацію експертів. З урахуванням виявлених проблем повторна перевірка українських фабрик можлива лише в разі принципової зміни позиції української сторони щодо усунення виявлених порушень та забезпечення належного ходу перевірочних заходів», - цитує РІА «Новости» повідомлення відомства.

Перевірка фабрик пройшла з 22 по 24 жовтня цього року на прохання української сторони.

«За результатами інспекції встановлено, що українська кондитерська продукція виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії щодо показників мікробного псування - вмісту дріжджів і цвілевих грибів для низки груп кондитерських виробів»,- зазначили в Росспоживнагляді.

Крім того, система контролю якості в цій корпорації «не достатня для забезпечення безпеки продукції, що поставляється на російський ринок продукції». Сировина не контролюється виробничими лабораторіями (включаючи токсичні елементи, пестициди, мікотоксини, антибіотики) і оцінюється тільки за супровідними документами постачальників.

«Основний постачальник сухого молока для фабрик Roshen - ПАТ «Бершадьмолоко» (Вінницька область) не входить в реєстр молокопереробних підприємств України, допущених до постачання в Російську Федерацію, що також є грубим порушенням встановлених вимог», - вважають російські експерти.

Нагадаємо, ввезення в Росію кондитерських виробів Roshen заборонено з кінця липня, після того, як Росспоживнагляд відібрав у торгових мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості. Київ неодноразово заявляв, що вважає претензії необґрунтованими, і висловлював готовність з метою перевірки будь-якої з українських фабрик Roshen прийняти інспекцію контролюючого органу Росії.

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк висловлював стурбованість тим, що в складі інспекційної групи є представники кондитерських компаній.

Колишній керівник Росспоживнагляду, помічник прем'єр-міністра РФ Геннадій Онищенко заявив, що перевірка української кондитерської фабрики Roshen не задовольнила російських фахівців.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

118
Классические туфли мужские