У міланському замку Сфорца під час реставрації на стіні був виявлений фрагмент розпису, зробленого Леонардо да Вінчі. Про це повідомляє Corriere Della Sera.

Фреску знайшли в Дощаній залі, названій так через дерев'яні панелі, якими колись були вкриті її стіни. Зала розташовується на першому поверсі північно-східної частини замку.

Реставратори виявили частину великої монохромної фрески, написаної деревним вугіллям. На фрагменті натуралістично зображені гігантські коріння дерев, що пробиваються крізь стіну. За задумом художника, зала була розписана у вигляді альтанки зі склепінчастим куполом, повитим гілками і прикрашеним золотими шнурами. Ймовірно, на стінах можуть бути зображені дерева, що оточують альтанку, повідомляє «Лента.ру».

Реставратори, які виявили розпис, заявили, що є шанс відновити його цілком, але на це потрібно багато часу. Зараз фреска прихована під кількома шарами побілки (в середньому їх сім, але в деяких місцях - до 13).


За ходом відновлювальних робіт можна стежити в режимі реального часу на спеціальному сайті Sala delle Asse. Зараз реставратори працюють за допомогою механічного обладнання, але скоро перейдуть до етапу роботи з ультразвуковими приладами і лазерами.

Леонардо да Вінчі працював над оформленням зали у 1498 році протягом кількох місяців на замовлення герцога Лодовика Сфорца. У цьому місці власник замку приймав поважних гостей. Можливо, художник розписував залу не сам. Також невідомо, чи була його робота закінчена.

У 2012 році Мауріціо Бернарделлі Куруц і Адріана Конконі Федриголлі випустили книгу, в якій заявили, що в замку Сфорца зберігається понад 100 невідомих робіт молодого Караваджо, створених у період з 1584 по 1588 рік, у тому числі малюнків художника, про які до цього нічого не було відомо. Однак це відкриття викликало сумніви у багатьох мистецтвознавців. Як з'ясувалося пізніше, автори праці «Молодий Караваджо - Сто знайдених мистецьких творів» не консультувалися перед його виданням з жодним експертом з Караваджо.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459