На динаміку реального ВВП України у нинішньому році насамперед негативно впливало звуження зовнішнього попиту. Про це розповів заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Максим Дуда.

У першій половині нинішнього року в деяких європейських країнах тривала тенденція скорочення як інвестиційного, так і споживчого попиту. Вона була викликана борговими проблемами у низці країн Єврозони. Саме це негативно позначилося на економічній ситуації в інших країнах-членах ЄС у 2011-2012 роках. Деякі країни відчували звуження зовнішнього попиту, так само як і Україна. Однак кілька факторів допомогли Україні показати більш високі показники.

«За попередніми даними Держкомстату України, обсяг реального ВВП у другому кварталі 2013 року (по відношенню до відповідного кварталу 2012 року) скоротився на 1,3%. Разом з тим, високі темпи зростання споживчого попиту (на 5,5% в Україні проти 0,2% у країнах ЄС-27 за II квартал 2013 року) частково компенсували негативний вплив зовнішніх факторів, і це дозволило Україні, в порівнянні з деякими країнами ЄС, продемонструвати найкращі результати економічного розвитку», - сказав Дуда.

Так, динаміка ВВП у другому кварталі демонструвала падіння (у процентному співвідношенні до аналогічного періоду попереднього року) в Іспанії і Нідерландах на 1,7%; Італії - 2,6%; Португалії: - 2,5%; Греції - 3,8%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170