Україна і Білорусь створять транснаціональну корпорацію з виробництва складної сільськогосподарської техніки. Відповідна домовленість була досягнута під час зустрічі прем'єр-міністрів України Миколи Азарова та Республіки Білорусь Михайла М'ясниковича в Астані, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

При цьому Азаров пообіцяв, що під час його офіційного візиту до Білорусі він включить до складу української делегації промисловців і фінансистів, які могли б взяти участь у цьому проекті.

« В Україні з зарубіжними країнами існує близько 20 угод про зону вільної торгівлі, і жодна з них не викликає сумнівів і заперечень. Так само необхідно приймати зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Це абсолютно не знижує рівень митного захисту. Ми його будемо знижувати впродовж досить тривалого періоду», - сказав глава українського уряду.

У свою чергу, прем'єр-міністр Білорусі зазначив: «Я не хотів би, щоб в оцінках ЗВТ з ЄС звучали огульні судження. Необхідно бути прагматичними і обговорювати конкретні товарні позиції і вплив нової тарифної ситуації на режими торгівлі».

Як заявили у Кабміні, Білорусь, Казахстан та інші країни СНД проявляють інтерес до можливого укладення угоди про ЗВТ між Україною та ЄС. Це пов'язано з тим , що їхній бізнес хоче використовувати переваги такого режиму, оскільки виробництво буде організоване в Україні, і, відповідно, вироблені товари зможуть безмитно потрапляти на європейський ринок.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

197