Президент РФ Володимир Путін упевнений, що можливий удар США по Сирії призведе до зростання насильства і викличе нову хвилю тероризму в регіоні. Про це йдеться в його статті «Сирійська альтернатива», опублікованій в американській газеті The New York Times.

На його думку, удар призведе до великих невинних жертв і потенційнго розповсюдження конфлікту за межами сирійських кордонів, а також порушить баланс всієї системи міжнародного права і порядку, передає «ВВС».

«Він може підірвати багатосторонні зусилля щодо вирішення іранської ядерної проблеми і ізраїльсько-палестинського конфлікту і ще більше дестабілізувати Близький Схід і Північну Африку», - написав російський президент.

Крім того, Путін привітав бажання президента США Барака Обами продовжити діалог з Росією щодо сирійського питання, а не приймати поспішні рішення про військову операцію. «Якщо ми зможемо уникнути застосування сили проти Сирії, це поліпшить атмосферу в міжнародних справах і зміцнить взаємну довіру», - додав президент РФ.

Нагадаємо, загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку на околицях Дамаску, організовану військами уряду, унаслідок якої, за даними опозиції, кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб.

Президент США Барак Обама доручив Пентагону підготувати кілька планів операцій у відповідь на повідомлення про застосування в Сирії хімічної зброї.

11 вересня Обама різко змінив політичний курс, погодившись на пропозицію Росії спробувати передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства і тим самим уникнути військового удару США по цій країні.

Минулої ночі Обама виступив з телезверненням до нації, в якому пояснив американцям свою позицію щодо Сирії. У ньому він зазначив, що має намір продовжувати консультації щодо сирійської проблеми з Путіним.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

296