Державне агентство з туризму та курортів розробило законопроект, який передбачає обов'язкове мінімальне страхове покриття з медстрахування для туристів у 30 тис. євро, страхування від нещасного випадку - у 3 тис євро.

Також у переліку обов'язкових видів страхування відповідальності суб'єктів туристичної діяльності за шкоду, завдану життю чи здоров'ю туриста або його майну, пропонується замінити на страхування відповідальності туроператора.

Такий вид страхування пропонують використовувати в якості фінансового забезпечення діяльності туроператора перед туристом. У законопроекті альтернативою йому є банківська гарантія . У той же час розмір фінансового забезпечення автори документа пропонують підвищити у порівнянні з існуючим рівнем у 20 тис. євро мінімум у 25 разів - до півмільйона євро для туроператорів, які направляють за кордон не більше 50 тис. туристів на рік. Більш великі компанії платитимуть чверть мільйона євро за кожних 50 тис. туристів.

Крім цього передбачається введення фінансового забезпечення турагента перед туроператором у розмірі мінімум 50 тис. євро. Воно може здійснюватися шляхом укладення договору страхування відповідальності або шляхом отримання гарантії банку , передає «Інтерфакс-Україна».

Вимоги до страхових компаній , які зможуть надавати послуги зі страхування відповідальності туроператорів і турагентів, буде встановлювати Нацкомфінпослуг .

У той же час передбачається скасувати норму, згідно з якою туристи сьогодні мають право вимагати від туроператора або турагента забезпечити страхування інших ризиків, пов'язаних з подорожжю.

Зараз медичне страхування туристів є добровільним, однак його наявності від туристів вимагають у більшості країн. Так, наявність медстраховки з мінімальним страховим покриттям 30 тис євро є умовою отримання шенгенської візи. Однак, приміром, для Туреччини або Єгипту страхова сума не така висока - $15 тис.

Раніше повідомлялося, що українських страховиків мають намір зобов'язати швидше здійснювати виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395