Мінагрополітики пропонує надати право купівлі земель сільгосппризначення України тільки її громадянам , державі , Земельному банку , а також територіальним громадам. Таке рішення узгодили вчора під час наради щодо законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» під головуванням першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Івана Бісюка.

«Ми створили робочу групу з підготовки законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» , а також запросили до обговорення представників Мінекономрозвитку, Мінфіну, Держземагентства, АМКУ, НААНУ, Федерації роботодавців, профільних громадських організацій, народних депутатів. Зараз ми отримали від них зауваження, і після їх обговорення законопроект буде доопрацьований і у разі зняття розбіжностей - направлений на розгляд Кабінету Міністрів», - зазначив Бісюк.

У ході погоджувальної наради її учасники обговорили низку принципових питань щодо цього законопроекту. Так, покупцями сільгоспземель пропонується зробити тільки державу, територіальні громади, Державний земельний банк і громадян України. До них буде висунуто жорсткі умови, а продаж і купівля земельної ділянки проходитимуть публічно.

Крім того, граничний розмір землі, яка перебуватиме у приватній власності, не може перевищувати 100 гектарів. Що стосується оренди, то в законопроекті пропонується встановлення регулювання її граничних розмірів відповідно до антимонопольного законодавства. Мінімальний термін оренди пропонується встановити на рівні 15 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196