Колумбія втратила лідерство у виробництві кокаїну, поступившись цим малопочесним титулом іншій південноамериканській країні - Перу, йдеться в звіті Управління ООН по боротьбі з наркотиками і злочинністю (UNODC).

За даними ООН, у 2012 році площа посадки рослин коки - сировини для виробництва кокаїну - у Колумбії скоротилася на 25%: з 64 тисяч гектарів до 48 тисяч.

Це найзначніше зниження площ посадки коки з 2001 року, коли UNODC приступила до моніторингу за ситуацією з обробітком цієї рослини.

Офіційні дані ООН про обсяги культивації коки в Перу з'являться наступного місяця. У 2011 році площі посадки коки в цій країні становили 62,5 тисячі гектарів.

На думку деяких аналітиків, падіння виробництва коки в Колумбії може пояснюватися тим, що збройні банди, які раніше фінансувалися за рахунок продажу наркотиків, відкрили для себе новий ринок - контрабанду золота і дорогоцінних каменів.

Однак колумбійська поліція впевнена, що досягла цього завдяки ефективності своїх зусиль.

Глава місцевого управління по боротьбі з наркотиками Луїс Альберто Перес заявив журналістам «ВВС», що посилення контролю в цілому ряді провінцій Колумбії змусило жителів відмовитися від вирощування коки. В плюс він поставив і соціальні програми уряду, що дозволили селянам перейти на вирощування легальних культур.

Крім того, тривала кримінальна війна в Колумбії значно послабила місцеві клани наркомафії, що позначилося на обсязі чорного ринку.

За матеріалами «РБК»,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1379