Українська сторона у вересні вирішить проблемні питання, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, прогнозує міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

«Україна спільно з Єврокомісією відпрацювала план дій, який реалізується зараз. Цей план дій фактично реалізований на 95%, залишилося всього кілька проблемних питань, які ми, я думаю, закриємо у вересні місяці», - сказав міністр в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Він розповів, що йдеться про низку законопроектів, які стосуються прокуратури, сфери виборів, а також імплементації антикорупційного законодавства.

«Вже відправлений в ЄК законопроект про зміни до виборчого законодавства, і ми думаємо, що у вересні ми зможемо його прийняти», - підкреслив міністр.

Що стосується антикорупційного законодавства, то, за прогнозами Кожари, його імплементація активно почнеться після сезону відпусток.

Згадав глава МЗС і антидискримінаційний законопроект, який так і не був прийнятий парламентом. «Залишається також питання, у якому важко передбачити, як буде реагувати Верховна Рада - це антидискримінаційний закон. Поки уряду не вдалося забезпечити позитивний розгляд цього законопроекту у парламенті», - зазначив міністр і додав, що цей законопроект прямо не стосується підписання Угоди про асоціацію, однак безпосередньо пов'язаний з діалогом щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Нагадаємо, саміт «Східного партнерства» відбудеться 28-29 листопада цього року у Вільнюсі. На цьому саміті Україна і Євросоюз можуть підписати Угоду про асоціацію за умови виконання офіційним Києвом трьох умов: реформування виборчого законодавства, вирішення проблеми вибіркового правосуддя і продовження реформ у рамках виконання Порядку денного асоціації.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264