В Україні посилено контроль за безпекою дитячих іграшок. Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку України, Кабінет Міністрів України затвердив відповідний Технічний регламент, що містить вимоги до якості продукції.

Як наголошується в повідомленні, це було обумовлено необхідністю приведення Технічного регламенту безпеки іграшок відповідно до директиви Європейського парламенту і Ради.

Таким чином, держава страхує свій внутрішній ринок від неякісної продукції, а відповідно, і захищає українського споживача. Технічний регламент - аналог європейських директив, якими встановлюються обов'язкові вимоги до якості продукту. Нова редакція дає можливість використовувати в Україні європейський досвід сучасного технічного регулювання якості продукції в частині оформлення, змісту, форми, міри. Зокрема, в документі максимально конкретизовані фізичні, хімічні, пожежні та гігієнічні вимоги до іграшок, крім того, передбачений план заходів із застосування Технічного регламенту, терміни і відповідальні за їх виконання.

Нагадаємо, що технічні регламенти - сучасна процедура підтвердження оцінки відповідності, яка прийшла на заміну сертифікації, що застосовувалася в Україні до вирішення по адаптації до європейського законодавства.

Сучасна оцінка відповідності стає більш декларативною, повинна посилити відповідальність виробника, який запускає продукцію в обіг і зменшує адміністративне навантаження на процеси, пов'язані з введенням. Нова редакція технічного регламенту сприятиме усуненню технічних бар'єрів у торгівлі, полегшення співпраці між органами ринкового нагляду в рамках системи обміну інформацією про небезпечну продукцію і запобігання появи небезпечних іграшок на ринку України.

Як підкреслюють в міністерстві, новий технічний регламент гарантує українським дітям такий же захист, як і у європейських дітей. Таким чином, держава підтвердила свою соціальну відповідальність перед громадянами та зобов'язало дотримуватися вимог та виробників і постачальників.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив сподівання, що найближчим часом на вітчизняному ринку залишаться тільки якісні іграшки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

228
Туфли осень-зима Everest