Квотний принцип формування Центральної виборчої комісії себе дискредитував, упевнений голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

«Що стосується формування персонального складу ЦВК, то я вже неодноразово висловлював переконання, що застосований в 2007 році квотний принцип себе дискредитував», - заявив Охендовський в ексклюзивному інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Так, тоді це стало одним із інструментів врегулювання політичної кризи, викликаної спробами розпуску Верховної Ради п'ятого скликання. Але ставати постійним елементом політичної практики такий принцип не повинен. Сформована на основі такого підходу ЦВК приречена бути копією самої Верховної Ради, політичним органом. Погодьтеся, що з функціями незалежного організатора виборів це узгоджується не зовсім», - пояснив глава ЦВК.

При цьому він нагадав, що спеціальна норма закону «Про Центральну виборчу комісію», відповідно до якої Президент України може вносити для призначення Верховною Радою лише ті кандидатури, які запропоновані депутатськими фракціями, з'явилася в законі наприкінці весни 2007 року, тобто за декілька днів до призначення нинішнього складу Комісії.

«Але в майбутньому ця норма може застосовуватися лише в одному випадку - при достроковому припиненні повноважень всього, підкреслюю - всього складу Комісії. Не кожного окремого її члена, а всього органу в цілому. Для ухвалення відповідного рішення крім представлення Президента України, до речі, потрібна конституційна більшість - 300 голосів народних депутатів», - зазначив голова ЦВК.

За його словами, загальні правила, за якими має формуватися персональний склад ЦВК, «виглядають зовсім по-іншому».

«Перш за все, це конституційна норма про те, що члени Центральної виборчої комісії призначаються на посади Верховною Радою за поданням Президента України. У свою чергу, закон про ЦВК передбачає, що в поданні Президента України про призначення на посади членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій, створених у поточному скликанні Верховної Ради», - підкреслив Охендовський.

«Очевидно, що формально-юридично ця норма не імперативна. Як подання, повністю засноване на пропозиціях фракцій, так і подання, що враховує їх у тій чи іншій мірі, слід вважати відповідними закону. При цьому сам механізм внесення пропозицій фракцій щодо кандидатур на посади членів ЦВК законом не встановлений», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, 6 липня Центральна виборча комісія обрала своїм головою Михайла Охендовського.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

198