Президенти України та Польщі готують спільну заяву до 70-ї річниці Волинської трагедії, яка буде оприлюднена напередодні трагічної дати. Про це сказав Президент України Віктор Янукович на спільній прес-конференції президентів після завершення засідання «Вишеградської четвірки» та України в місті Вісла, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Ми готуємо спільну заяву, яка буде оприлюднена напередодні цієї трагічної дати», - сказав він.

«Все, що ми будемо робити разом, - воно буде спрямовано на примирення наших народів і, що дуже важливо, спрямоване на майбутнє - на молодь», - підкреслив Янукович.

На переконання Президента, важливим є те, що до цієї справи долучаються не тільки державні діячі, а й представники церкви.

У свою чергу президент Польщі Броніслав Коморовський зазначив, що має намір відвідати заходи з вшанування жертв Волинської трагедії, «для того щоб підтримати спільне переживання цієї болючої річниці».

«Я розмовляв з Віктором Януковичем, він має об'єктивні перешкоди, які заважають йому особисто бути присутнім у Луцьку. Але я в той же час отримав запевнення, що Українську Державу представлятимуть на відповідному рівні», - сказав він.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Польщі Броніслав Коморовський закликає до правдивої оцінки польсько-українських конфліктів часів Другої світової війни, символом яких вважається Волинська трагедія 1943 року.

Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив резолюцію до 70-річчя Волинської різанини, названої депутатами «етнічним конфліктом 1943 року, результатом якого стало масове знищення польського населення на Волині».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321