Українець Михайло Колотушкін, який перебував у міжнародній групі альпіністів у ніч нападу пакистанських терористів, розповів про деталі жахливої ​​ атаки.

Михайлу пощастило: в ту ніч він перебував у таборі, який був вище від основної, базової зупинки альпіністів. Він розповів, що терористична атака була спланованим убивством усіх іноземців, до яких могли дістатися вбивці, повідомляє «ТСН».

«О шостій вечора відбувся останній зв'язок з нашою командою у базовому таборі. Ми обговорили плани на наступний день і оголосили відбій до дев'ятої ранку. Потім з'явилися озброєні люди. Їх було не менше десяти. Погрожуючи автоматами, вони витягували людей із наметів. Потім були розмови: звідки вони, яка країна, яка віра. Коли вони бачили, що людина не місцева, вони її вбивали. Так вони прочесали весь табір», - розповів українець.

Бандитам не потрібні були гроші. Вони просто прагнули вбити іноземців.

«Вони не хотіли грабувати. У таборі було багато цінних речей: супутникові телефони, гроші, фотоапарати. Там були речі 60 альпіністів. Якби це було пограбування, вони могли б забрати і піти. Їх би ніхто не зупинив. Це була спланована акція з метою залякати», - поділився альпініст.

На даний момент всі українці, які залишилися живі, перебувають в Ісламабаді. Речей у них поки що немає, вони продовжують ходити в тому, в чому спустилися з гір.

«Я зараз у шльопанцях і в тому одязі, в якому спустився з шести тисяч. Речі доставлять, мінімум, за три дні. Нас евакуювали дуже швидко. Але наші речі будуть відправляти з носіями. Це гірський район, там немає доріг, тільки стежки. Наші речі перенесуть у найближче місто, звідки на авто відправлять до Ісламабада. Я оцінюю це на три дні», - розповів Михайло.

Нагадаємо, в ніч з 22 на 23 червня група озброєних людей напала на табір альпіністів у підніжжя гори Нангапарбат у пакистанській області Гілгіт-Балтистан. Були вбиті 10 іноземців, серед яких - громадяни України, Литви, а також туристи із Непалу, Китаю. Відповідальність за цю вилазку взяв на себе рух пакистанських талібів «Техрік-і-талібан Пакистан».

Прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф віддав наказ силам безпеки країни будь-що знайти і покарати винних в убивстві іноземних альпіністів у Гілгіті.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203