Кабінет Міністрів України ухвалив створити публічне акціонерне товариство «Аграрний фонд» і сформувати з державних облігацій капітал фонду у розмірі п'ять мільярдів грн.

Таке рішення закріплене постановою Кабміну №364 від 22 квітня 2013 року.

До цього Аграрний фонд був бюджетною організацією, що здійснює некомерційну діяльність.

При цьому уряд затвердив здійснення закритого (приватного) розміщення першого випуску простих іменних акцій Аграрного фонду в кількості 50 тис. штук номінальною вартістю 100 тис. грн кожна, повідомляє «УНІАН».

Для формування капіталу ПАТ «Аграрний фонд» Кабмін доручив Міністерству фінансів здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 5 млрд грн з терміном обігу 5 років і процентною ставкою на рівні не вище 14,3% річних і внести їх від імені держави в оплату акцій первинної емісії суспільства.

Корпоративними правами фонду, згідно з постановою, керуватиме Міністерство аграрної політики і продовольства.

Нагадаємо, раніше Мінагропрод вже заявляв про намір у рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр.. створити на базі Аграрного фонду ПАТ «Агрофінфонд».

Аграрний фонд був створений у 2005 році і виконував функції державного регулятора цінової політики в агропромисловому секторі. Крім того, Аграрний фонд проводить форвардні закупівлі зерна врожаю 2013 року.

У березня 2013 року Аграрний фонд завершив прийом заявок від сільгоспвиробників на укладення форвардних контрактів на поставку зерна урожаю 2013 року, закупивши сумарно 1,1 млн тонн зернових.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

102