Україна і Казахстан повинні працювати на збільшення товарообігу і розвиток економік двох держав. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з прем'єр-міністром Республіки Казахстан Серіком Ахметовим, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

«Я хотів би, щоб наші спільні зусилля були спрямовані саме на поліпшення торговельно-економічних відносин між нашими країнами. Вважаю, що ми знайдемо можливості для того, щоб сприяти розвитку наших економік, і цей шлях - єдиний, який сьогодні необхідний для розвитку наших країн», - сказав він.


 
Глава держави зазначив, що в останні роки спостерігалося поліпшення торговельного балансу між країнами. Зокрема, в минулому році обсяги торгівлі збільшилися майже на 12%. У цьому році товарообіг почав знижуватися, сказав Янукович, запропонувавши казахській стороні спільно працювати над вирішенням цієї проблеми.

«Ми повинні шукати причини, корені проблеми, і я вважаю, що це в наших взаємних інтересах - знайти ці причини і знайти сили подолати ці проблеми спільно», - підкреслив він.

Президент позитивно оцінив підписання між урядами України і Казахстану спільного плану дій на 2013-2014 роки («Дорожньої карти»), який сприятиме поліпшенню ситуації. «Вона вже почне найближчим часом працювати, це дуже добре», - зазначив він.

У свою чергу, прем'єр-міністр Казахстану висловив переконання, що потенціал двосторонніх відносин України і Казахстану досить великий, є чимало сфер, у яких держави можуть розвивати співробітництво. «Дорожня карта» - це якраз той план дій на найближчі два роки, який охоплює великий комплекс питань. У першу чергу, звичайно, це розширення й поліпшення торгівлі, торговельно-економічних відносин, паливно-енергетичних, транспортних, тобто всього того спектру, який є в Казахстані та Україні», - сказав Ахметов.

Крім того, зазначив він, ведуться переговори про розвиток авіасполучення між Україною і Казахстаном, організації регулярних прямих рейсів, перспективи створення спільних підприємств. «Є дуже хороші напрями і потенціал, який можна було б нам розвивати. З боку уряду Казахстану є всі можливості і бажання спільно вирішувати ці питання», - зазначив прем'єр-міністр.

Як повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив що, на найближчі два роки особливу увагу буде приділено співпраці України та Казахстану у нафтогазовій сфері.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

238