Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул заявив, що піротехнічні групи почнуть з 29 березня підривати кригу у водоймах для проходження води.

«Ми починаємо підрив криги для ефективного пропуску паводку», - сказав Вілкул у четвер увечері в ефірі Першого національного телеканалу.

За словами Вілкула, у боротьбі з підтопленнями завдання місцевих органів влади - забезпечити чисті зливостоки, стічні та каналізаційні системи.

Віце-прем'єр підкреслив, що, за результатами аналізу, є недоробки з очищення зливових систем у п'яти областях. «Якщо ситуація не буде виправлена ​​ до суботи, то будуть прийматися серйозні кадрові рішення і в регіонах», - сказав він.

У свою чергу, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських повідомив, що підготовлено 90 піротехнічних груп для підриву крижаних заторів. «Що стосується наших водосховищ, гідроспоруд, у нас сьогодні достатній вільний об'єм для прийняття талої води. Ці споруди будуть шляхом регулювання забезпечувати нормальний пропуск талих вод», - зазначив він.

Болотських заявив, що ДержНС має 20 одиниць повітряної техніки, яку можливо буде використовувати для надання допомоги і захисту населення у разі надзвичайної ситуації.

Як раніше повідомляв ForUm, напередодні Вілкул доручив профільним відомствам підготувати плани заходів щодо запобігання можливих паводків.

Нагадаємо, Державна служба з надзвичайних ситуацій виключає можливість підтоплень у Києві під час весняного водопілля.

Уряд доручив місцевій владі активізувати заходи щодо недопущення надзвичайних ситуацій під час повені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266