Президент України Віктор Янукович дав доручення Кабінету Міністрів підготувати зміни до чинного законодавства, які передбачають створення сприятливих умов для розвитку дітей, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки і захисту, повідомили ForUm'у в прес-службі Глави держави.

Зокрема, за словами Президента, законодавчі зміни повинні забезпечити поетапне скасування до кінця року рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для дітей при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, підвищення на 25 відсотків розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з виключно високим ступенем втрати здоров'я; визначення розміру виплати допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, на рівні не менше двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів; видатки на позашкільну освіту.

Кабінет міністрів повинен створити всеукраїнську телефонну «гарячу лінію» з питань захисту сімей з дітьми, яка забезпечуватиме оперативне реагування на порушення прав дітей та випадки насильства щодо дітей, надання невідкладної психологічної допомоги.

Також у дорученні запропоновано вирішити питання повного та своєчасного забезпечення дітей-інвалідів необхідними технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальних навчальних закладів для дітей з порушеннями зору - підручниками та посібниками з шрифтом Брайля, які відповідають сучасним освітнім вимогам та стандартам.


Згідно з документом, до 15 квітня уряд має внести пропозиції щодо заснування у 2013 році Президентської програми для талановитих дітей «Інтелектуальне майбутнє України», якою буде охоплено не менше 100 дітей щорічно. Мова йде про пропозиції щодо порядку відбору для участі у Програмі, форми і системність роботи з такими дітьми, в тому числі за участю Малої академії наук України.

Крім того, прем'єр-міністру України, голові Ради міністрів АР Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доручено забезпечувати у 2013-2014 роках розширення мережі дошкільних навчальних закладів для забезпечення охоплення такими закладами не менше 85 відсотків дітей відповідного віку; введення щорічного функціонування всеукраїнських та обласних літніх шкіл для обдарованих дітей із залученням до роботи в таких школах провідних фахівців і вчених, забезпечити модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

У дорученні Президента також йдеться про необхідність створення в Україні центрів денного перебування для дітей-інвалідів, розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам і матерям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Глава держави доручив створити умови для охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70 відсотків дітей відповідного віку; ефективну систему раннього виявлення і своєчасної медичної реабілітації дітей з вродженими вадами або з затримками розвитку, забезпечення їх належною медичною допомогою, а також надання необхідної психологічної підтримки сім'ям з такими дітьми.

Також прем'єр-міністру України, голові Ради міністрів АР Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій пропонується забезпечити проведення у 2014-2015 роках Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро-2015.

Як повідомляв ForUm, Янукович хоче, щоб українські діти отримували якісну освіту.

Нагадаємо, раніше Президент затвердив Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

223