Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов зазначає, що Кабінет Міністрів України готує рішення, згідно з яким при виконанні державного замовлення на відомчі авто пріоритет віддаватиметься українському автопрому. Про це він сказав в ефірі програми «Досвід» на телеканалі «Перший Національний».

«Я вам більше скажу: зараз готується рішення, яке буде прийняте на Кабінеті Міністрів, про те, що при виконанні державного замовлення, будь-то швидка допомога або службові автомобілі для якихось відомств, пріоритет буде віддаватися автомобілям, які вироблені в Україні» , - зазначив міністр.

У зв'язку з цим, за його словами, падіння виробництва українського автопрому - рекордне у світі. «Давайте візьмемо факти: наш автопром виробляв у 2008 році 401 тисячу автомобілів, зараз він виробляє 69 600, падіння на 79%, такого падіння автопрому немає в жодній країні. Тепер візьмемо завантаженість наших заводів, вони завантажені на 20%, скільки людей втратили роботу за цей час. Це важливий момент, тому що зайнятість населення має дуже серйозне значення для нашого міністерства: працювало 49 тисяч осіб у 2008 році, зараз працює 20 тисяч людей», - додав чиновник, повідомляє «УНІАН».

На його думку, введення спецмита на імпортні авто стимулює зростання виробництва вітчизняних автомобілів, приплив іноземних інвестицій в український автопром, збільшить кількість робочих місць на його підприємствах.

Нагадаємо, що раніше Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) опублікувала своє рішення ввести спецмито на нові імпортні машини. Вона складе 6,46% на автомобілі з двигуном від 1 до 1,5 літрів і 12,95% для автомобілів з двигуном від 1,5 до 2,2 літрів.

Рішення опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» і набере чинності через 30 днів з дня опублікування.

Мінекономіки констатує, що застосування спецмита позитивно вплине на фінансово-господарський стан національного товаровиробника, дасть йому можливість полегшити процес економічного пристосування до умов конкуренції і призведе до усунення впливу диспропорцій у торгівлі, що виникли внаслідок умов імпорту в Україну автомобільної продукції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248