Заступник директора Державного інституту сімейної та молодіжної політики Юрій Кочевенко констатує, що з 90-х років мережа дошкільних закладів в Україні скоротилася майже на 40%.

«Сьогодні в Україні понад 70 тис. дітей не забезпечені місцями в дитячих садках. По суті, з 90-х років мережа дошкільних закладів у країні скоротилася майже на 40%. Нагадаю, що тоді дитсадки розбазарювалися направо-наліво, і зараз в їхніх приміщеннях ви можете зустріти все, аж до офісу якоїсь компанії», - нарікає Кочевенко.

У зв'язку з цим, за його словами, для відновлення фонду дошкільних установ однієї допомоги держави недостатньо.

«Регіонам не потрібно чекати від уряду блюдечка з блакитною облямівкою, а самим розвивати програми з будівництва дитсадків, стимулювати місцевий бізнес до цього. Показовий приклад - Одеська область, яка завдяки обласній програмі будівництва дитсадків уже незабаром буде близька до вирішення питання черг у дитячі садки», - сказав експерт.

За його словами, одним із дієвих способів щодо вирішення проблеми може бути не тільки будівництво нових дитсадків, а й повернення в комунальну власність дошкільних установ, незаконно переданих у довгострокову оренду.

Нагадаємо, 19 березня під час брифінгу перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що уряд виділить додаткові ресурси на будівництво дитячих садків, зазначивши, що на дефіциті місць у дошкільних закладах акцентує увагу на зустрічах з губернаторами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240