Американські сенатори виключили пункт про загальнонаціональну заборону продажу бойової автоматичної зброї з розглянутого палатою законопроекту про контроль за обігом вогнепальної зброї.

Таке рішення прийняв у вівторок глава демократичної більшості сенату Гаррі Рід, пославшись на те, що під час голосування в палаті законопроект з включеною до нього забороною не набере потрібні 60 голосів, повідомляє РІА «Новини».

«Зараз законопроект з таким пунктом може набрати максимум 40 голосів. Це не 60, які вимагаються (для ухвалення). Але я зобов'язаний запропонувати якийсь варіант для голосування всім складом палати, і саме тому я роблю це (виключаю пункт про заборону продажів автоматичної зброї)», - сказав Рід журналістам, відповідаючи на запитання про причини свого рішення.

Такий результат можна вважати перемогою «збройового лобі» в особі Національної стрілецької асоціації, яка заперечувала проти цієї заборони і докладає багато зусиль для того, щоб законопроект не був прийнятий.

Нагадаємо, в середині січня президент США Барак Обама представив програму зі зниження рівня насильства, яка передбачає заборону на продаж бойової автоматичної зброї і магазинів підвищеної ємності.

Одночасно демократи в сенаті представили аналогічний законопроект. Також президент і Демократична партія виступали за посилення заходів перевірки покупців зброї.

Питання про контроль за зброєю постало особливо гостро після грудневої трагедії в штаті Коннектикут, де 20-річний Адам Ланза застрелив у школі 20 дітей і шістьох дорослих, а до цього убив вдома свою матір.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

186