Болгарія вислала з країни делегацію палестинського руху ХАМАС, що прибула з приватним візитом, повідомляє Agence France-Presse з посиланням на міністерство внутрішніх справ Болгарії.

Співробітники спецслужб проникли в готельні номери трьох представників організації і вивезли їх в аеропорт, де посадили на рейс до Стамбула. За словами міністра внутрішніх справ Болгарії Цвєтана Цвєтанова, делегація в'їхала в країну легально, однак її діяльність перестала збігатися із заявленими цілями. Днем раніше міністр закордонних справ країни заявив, що палестинці не попереджали владу про візит, і що жодна державна установа не збирається їх приймати.

Як уточнює Jerusalem Post, делегація складалася з членів парламенту Палестинської автономії від ХАМАСу Ісмаїла аль-Ашкара, Мушіра аль-Масрі і Салаха Бардавіля. Вони прибули в країну з приватним візитом на запрошення недержавного центру вивчення Близького Сходу. Представник центру підтвердив цю інформацію, пише «Lenta.ru».

Рух ХАМАС, який формально є політичною партією, контролює сектор Газа, що входить в Палестинську автономію. Організація брала на себе відповідальність за численні теракти проти Ізраїлю, які стали причиною загибелі сотень жителів країни. У 2003 році Євросоюз оголосив ХАМАС терористичною організацією. Росія, Іран і Туреччина відмовилися визнати рух таким, наполягаючи, що він є політичною силою.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

286