У 2012 році своє право на виховання в сім'ї реалізували більше 17 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це заявив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час відкриття дитячого будинку сімейного типу родини Бучми в Мостиському районі Львівської області.

За словами Павленка, торік громадяни України усиновили 2016 дітей, в сім'ї опікунів і піклувальників влаштували близько 11 тисяч дітей, у біологічні сім'ї повернулися близько півтори тисячі дітей.

Він зазначив, що найбільшу за роки незалежності кількість дітей - 2407 - взято в прийомні сім'ї і дитячі будинки сімейного типу.

«Це майже вдвічі більше, ніж було у 2011 році (1388). Іноземні громадяни торік усиновили 803 дитини, - додав Павленко. - Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування отримали близько 15 тисяч дітей».

У цілому, повідомив Павленко, з 95 956 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вже майже 80% дітей (76 тисяч) виховуються в сім'ях, решта 15% (15 тисяч) виховуються в інтернатних закладах, майже 5% (5 тисяч ) отримують професійну освіту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

354