Суд Лос-Анджелеса зобов'язав режисера Джеймса Кемерона, якого обвинувачено у плагіаті, надати чернетки сценарію фільму «Аватар», пише Daily Telegraph.

За інформацією видання, Кемерон повинен буде передати чернетки адвокатам Еріка Райдера, який звинуватив режисера у плагіаті.

У 2011 році на режисера і його компанію Lightstorm Entertainment подав до суду колишній співробітник студії, який стверджував, що кілька років працював над сценарієм, який згодом став основою для «Аватара».

За його словами, Кемерон використовував концепцію його історії під назвою «KRZ 2068», яку він написав у 1999 році. Він також створив фотографії, галерею 3D-ескізів і розробив історії героїв.

Джеймса Кемерона досить часто звинувачують у плагіаті. Серед інших на нього подавали до суду китайський письменник-фантаст Чжоу Шаомоу, який збирався відсудити у Кемерона 140 млн доларів, письменник-фантаст Брайант Мур, який розраховував на компенсацію в розмірі 2,5 млрд доларів, а також фантаст Борис Стругацький. Він заявляв, що сюжет «Аватара» взято з його роману «Світ полудня», що вийшов у середині 60-х років ХХ століття, однак, на відміну від своїх колег, Стругацький позову до суду не подавав, передає РІА «Новости».

Крім того, міністр культури Якутії Андрій Борисов заявив, що Кемерон «взяв ідею для фільму «Аватар» у якутського епосу «олонхо». Дія «олонхо» розгортається у трьох світах - Верхньому, де живуть боги, Нижньому, населеному злими духами, і Середньому - Світі людей. Головний герой епосу, богатир з міфічного племені Айїї, проходить різні випробування заради того, щоб у Середньому світі запанувало щастя і благополуччя.

Важливу роль в «олонхо» грає Світове Древо, коріння якого йдуть у Нижній світ, а гілки спрямовуються у Верхній. На планеті Пандора, придуманій Кемероном, теж є священне древо, у якому живе душа богині-матері Ейви.

Кемерон наполягає, що ідея «Аватара» оригінальна, а 80-сторінковий сценарій був ним написаний у 1994 році.

Поки нікому не вдалося довести, що сюжет був вкрадений. Тим часом режисер уже анонсував вихід другого, третього і четвертого фільмів про планету Пандора. За деякими відомостями, всі вони будуть зніматися одночасно.

Фільм «Аватар», у якому знялися Сем Вортінгтон, Зої Салдана, Сігурні Вівер, Мішель Родрігес і Джованні Рібізі, вийшов у прокат в 2009 році. Збори картини складають 8 млрд. Фільм Кемерона очолює перелік найкасовіших кінострічок (друге місце займає інша робота режисера - стрічка 1997 року «Титанік»).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

759