Влада Північної Кореї дозволила іноземцям ввозити в країну особисті мобільні телефони і користуватися послугами місцевого оператора зв'язку, повідомляє в понеділок агентство Синьхуа.

Раніше іноземці були зобов'язані залишати стільникові телефони на митниці при в'їзді в країну. Співробітник єгипетсько-корейського оператора мобільного зв'язку Koryolink, що діє в КНДР, повідомив в інтерв'ю агентству Сіньхуа, що дозвіл набув чинності 7 січня поточного року. При в'їзді в країну іноземцям буде потрібно заповнити заяву на присвоєння їхніми телефонами спеціального ідентифікаційного номера, після чого вони зможуть користуватися мобільним зв'язком з підтримкою стандарту 3G.

Мобільним зв'язком користуються 1,8 мільйона громадян КНДР. Їм доступні дзвінки всередині країни і текстові повідомлення. Дзвонити за кордон громадяни КНДР не можуть, але мають доступ до Інтернету, тоді як іноземні громадяни отримали доступ до міжнародних дзвінків, але поки не можуть використовувати Інтернет. Також іноземці поки не можуть дзвонити один одному «через різні налаштування їхніх SIM-карт», пояснив агентству співробітник Koryolink, передає РІА «Новини».

Очікується, що незабаром уряд КНДР дозволить іноземцям користуватися мобільним Інтернетом. «Це не технічна проблема, ми просто чекаємо дозволу влади», - пояснив агентству представник Koryolink.

Північнокорейський уряд ретельно контролює використання Інтернету громадянами країни. Тільки три навчальні заклади у КНДР мають вихід у всесвітню мережу: Університет імені Кім Ір Сена, Університет науки і технологій імені Кім Чхека і Пхеньянський університет науки і технологій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241