Народний депутат від НУ-НС Роман Зварич вважає, що після відміни політичної реформи 2004 року Президент України, уряд і Верховна Рада є нелегітимними.

«Це однозначно можна сказати, і я поясню чому: стаття 5-а Конституції зазначає, що джерелом влади в Україні є український народ, і виключно народ може передавати свої повноваження певним органам державної влади», - підкреслив депутат.

Він пояснив, що таке делегування повноважень відбувається шляхом проведення виборів Президента, парламенту. «Народ обирає Президента, розуміючи, що він надає Президентові певні повноваження. Це ж стосується і повноважень Верховної Ради і терміну її обрання», - підкреслив Зварич.

Він відмітив, що тепер незрозуміло, коли повинні відбутися вибори до парламенту - чи відповідно до Конституції 1996 року, то тоді термін повноважень парламенту спливає в березні наступного року, чи у 2012-у, як передбачала редакція Конституції, яка діяла на момент обрання парламенту. «Треба бути чарівником, аби сьогодні відповісти на дане питання», - сказав депутат.

Він переконаний, що сьогоднішнє рішення КС приведе до тотального правового колапсу в країні, передає «УНІАН».

Зварич вважає, що віднині Україна не має права називати себе демократичною країною. «Ми переходимо в якийсь алгоритм розвитку подій, який у всіх підручниках з юриспруденції і політології називається авторитаризм», - підкреслив депутат.

Як повідомляв ForUm, у п'ятницю, 1 жовтня, Конституційний Суд України оповістив, що визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV (так звану політреформу 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. Згідно вердикту КС, закон № 2222-ІV втратив силу з дня ухвалення даного рішення, тобто з 30 вересня.

Нагадаємо, КС почав розгляд справи за конституційним поданням 252 депутатів про конституційність закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звану політреформу 2004 року) 23 вересня.

У своєму поданні депутати просили визнати цей закон повністю неконституційним у зв'язку з порушенням встановленої Конституцією процедури його розгляду і прийняття.

На думку авторів клопотання, підставою для визнання закону №2222 неконституційним у цілому є порушення встановленої Конституцією процедури його розгляду і прийняття, оскільки відповідний законопроект «Про внесення змін до Конституції України» з певними поправками був розглянутий і прийнятий Верховною Радою без обов'язкового в такому разі висновку КС про відповідність вимогам статтею 157 і 158 Основного закону.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України» №2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.

Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни в Основний закон набрали чинності у 2006 році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

585